Dz

REKLAMA

Kobiecy pomysł na biznes: wirtualna położna

Barbara Sielicka2013-06-29 06:00
publikacja
2013-06-29 06:00
Kobiecy pomysł na biznes: wirtualna położna
Kobiecy pomysł na biznes: wirtualna położna
fot. Siostra Ania / /԰쾱.

Jej pasją jest macierzyństwo. Codziennie pogłębia swoją wiedzę na temat ciąży i noworodków. Swoich pracowników także zachęca do posiadania dzieci, pozwala na pracę w domu, organizuje wspólne wyjścia – zaprzecza jakimkolwiek strukturom hierarchicznym. Nie ma jednak problemu z rozliczeniem wykonanej pracy lub podziałem zadań.

OPIS

Źół: siostraania.pl

Magdalena Wołąsewicz studiowała zarządzanie strategiczne i już podczas studiów zaczęła swoją przygodę z pracą na etacie. – Zawsze wiedziałam, że gdy pojawią się dzieci, będę chciała zarządzać własnym czasem. Myśl o własnej firmie kiełkowała we mnie kilka lat, ale na etacie było mi po prostu wygodnie. Stała pensja rekompensowała sztywne godziny pracy – opowiada.

Pracę zawodową zaczęła w wieku 20 lat. Po studiach długo pracowała w bankach i instytucjach finansowych, również na stanowiskach kierowniczych. Prowadziła też działalność gospodarczą w zakresie doradztwa biznesowego i szkoleń. Przed pierwszą ciążą była managerem zarządzającym siecią franczyzową oraz dyrektorem handlowym. – Gdy dowiedziałam się o ciąży, postanowiłam już nigdy nie wracać na etat. Patrząc z perspektywy posiadania dwójki małych dzieci była to moja życiowa decyzja – dodaje.

Jak ważna w życiu ciężarnej jest położna


Spodziewając się pierwszego syna, dziś już czterolatka, Magda nie mogła znaleźć jednego serwisu parentingowego, który by jej odpowiadał i w którym znalazłaby wszystkie potrzebne jej informacje.

Ewelina Lewkowicz

Źół: archiwum prywatne Magdaleny Wołąsewicz

– Byłam zarejestrowana w ponad 10 portalach i w każdym korzystałam z czegoś innego. Ciągle miałam jednak niedosyt i w chwilach wątpliwości dzwoniłam do mojego lekarza. Wtedy też dowiedziałam się, że mogę przez całą ciążę korzystać z opieki położnej i to dało mi poczucie bezpieczeństwa. Stąd pomysł na serwis, który poniekąd będzie „opiekował” się swoimi użytkowniczkami, zapewniał bezpieczeństwo oraz rozumiał, doradzał i pomagał – zupełnie jak moja położna, która ma na imię... Ania – mówi Magda.

I tak na początku 2011 roku zarejestrowała firmę Siostra Ania. Początkowo firma nie działała jednak operacyjnie, gdyż Magda poszukiwała finansowania na rozwój projektu.

Oszczędności i dotacja to ciągle za mało


Cały projekt portalu to kwota kilkuset tysięcy złotych. Pochłonął on wszystkie oszczędności, jakie udało się zgromadzić Magdzie w czasie pracy na etacie. W grudniu 2011 roku, będąc w 5. miesiącu ciąży z drugim synem, podpisała umowę o dofinansowanie z projektu Innowacyjna Gospodarka. Oficjalnie portal został uruchomiony we wrześniu 2012 roku.

– Najwięcej kosztują technologie, innowacje i promocja. Na utworzenie promocyjnego wideobloga Lidii Piechoty przeznaczyłam 35% budżetu. 40 odcinków z okresu ciąży, ponad 50 z życia dziecka oraz kilkanaście instruktaży chcieliśmy pokazać tak, aby nie budować „gwiazdorskiej” bariery między Lidią a naszymi użytkowniczkami i tak, aby naprawdę mogły ją poznać i współprzeżywać z nią wszystkie radosne, ale i smutne chwile. Nagrania, montaże, poprawki, obróbka informatyczna oraz scenariusze to spory wydatek – podkreśla Magda.

wirtualna położna
Dużą część pieniędzy pochłonęło także zatrudnienie pracowników i dziennikarzy tworzących bazę artykułów oraz zakup sprzętu komputerowego. Magda początkowo zatrudniała siebie i jednego redaktora. Obecnie zatrudnia 4 osoby, a współpracuje z 12, wliczając ekspertów.

Na szczęście dzieci będą się rodzić zawsze


Portal Magdy zarabia na sprzedaży abonamentów na e-ܲłܲ, na reklamach oraz na lokowaniu produktów w wideoblogu. Trzonem serwisu są 3 e-ܲłܲ:

  • Moja 侱ąż – otrzymywanie wiadomości SMS z opisem tego, co dzieje się w danym momencie ciąży, przypomnienia o badaniach itp.
  • Album Mojego Dziecka –umieszczanie zdjęcia dziecka, przyporządkowanie ich do odpowiedniej kategorii, dodawanie opisów w postaci osiągnięć lub zachwowań dziecka w danym miesiącu życia itp.
  • Wirtualna Położna – korzystanie z rozległej bazy wiedzy w formie czatu przez zadawanie pytań specjalnemu automatowi, posiadającemu wygląd prawdziwej położnej i posługującemu się syntezą mowy; dostępność wiedzy 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu.

Udało jej się także nawiązać współpracę z położnymi ze Zdrowej Rodziny – jedynej prywatnej przychodni prowadzonej przez położne w Polsce. Partnerem portalu jest również Polski Bank Komórek Macierzystych. Obecnie największym zainteresowaniem cieszy się usługa Wirtualnej Położnej, a Magdzie udało się już odnotować pierwsze przychody. Wszystko inwestuje jednak w rozwój portalu, więc zyski przewiduje dopiero w 2014 roku.

OPIS

Magdalena Wołąsewicz, właścicielka firmy Siostra Ania

– Na szczęście dla mojej branży dzieci rodzić się będą zawsze, choć w 2011 roku odnotowano spadek urodzeń w stosunku do roku 2010. Jest to branża odnawialna, co znaczy, że co roku grupa docelowa użytkowniczek naszego serwisu odradza się lub zmienia zainteresowania – dodaje.

Portali dla kobiet w ciąży jest wiele


Magda nie ukrywa, że na rynku portali parentingowych istnieje bardzo duża konkurencja. Niektóre mają inne e-ܲłܲ lub ogromną liczbę eksperckich filmów, jeszcze inne rozbudowaną bazę narzędzi, ale dobra konkurencja tylko motywuje ją do działania. Dlatego stale dba o atrakcyjne i rzetelne treści. Największa trudność bowiem to zdobycie zaufania potencjalnych użytkowniczek.

Firma jest dla Magdy całą jej przyszłością zawodową – nie wyobraża sobie już pracy na etacie. Oprócz rozwijania portalu zamierza prowadzić warsztaty dla kobiet w ciąży i młodych mam o dobrym porodzie, wpływie odżywiania w ciąży na płód oraz o powrocie mamy do pracy. – Będziemy pomagać mamom zakładać własne biznesy, będziemy dostarczać im pomysły oraz pomagać w zdobyciu finansowania.


Będziemy prowadzić szkolenia dla mam pomagające odnajdywać ich własne pasje i zdolności, wydawać poradniki i organizować kampanie społeczne i wiele innych. Plany mamy naprawdę ambitne – zapewnia Magda.

Jeżeli jesteś kobietą przedsiębiorczą i prowadzisz własną firmę - napisz do naszej redaktorki! Dołącz do ponad 130 kobiet, które już to zrobiły, zaprezentuj się w naszym cyklu i podziel się z czytelnikami swoim doświadczeniem.

Barbara Sielicka
Dz
b.sielicka@bankier.pl


Ponad 130 kobiecych pomysłów na biznes

Sklep z ekologiczną żywnością
Butik rowerowy
Firma odzieżowa
sklep z ekologiczną żywnością butik rowerowy firma odzieżowa
Źół:
Tematy
Advertisement

dzԳٲ(1)

dodaj komentarz
~punkxp
Widzę tam mojego ProBooka od HP, jednak te komputery są bardzo dobre jako komputer biurowy czy nawet do domowej rozrywki, nie licząc gier, bo to tego się ta seria kompletnie nie nadaje, jeszcze Dell`e Vostro są też porządku.
A wracając do artykułu to babka na głowę nie od parady i pewnie będzie na tym dobrze zarabiać, oby tylko
Widzę tam mojego ProBooka od HP, jednak te komputery są bardzo dobre jako komputer biurowy czy nawet do domowej rozrywki, nie licząc gier, bo to tego się ta seria kompletnie nie nadaje, jeszcze Dell`e Vostro są też porządku.
A wracając do artykułu to babka na głowę nie od parady i pewnie będzie na tym dobrze zarabiać, oby tylko polska rzeczywistość nie dała jej w kość i nie doprowadziła do upadku.
Bo polski nierząd na czele ze skarbówką potrafią nie jedna firmę rozpieprzyć w drobny mak.

ʴǷɾąԱ: Kobiecy pomysł na biznes

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki