Dz

REKLAMA
WALLSTREET 2025

KRRiT: nc+ nie powinna zmieniać zawartych umów

Hanna Hylińska2013-04-10 15:17
publikacja
2013-04-10 15:17

Trwa spór pomiędzy osobami, które w przeszłości podpisały umowy z telewizją n i Cyfrą+, a powstałą po fuzji obu spółek nc+. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji stanęła po stronie klientów, których zdaniem zmiana nadawcy sygnału wpłynęła negatywnie na zawarte wcześniej umowy.

W komunikacie zamieszczonym na stronie KRRiT czytamy: Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, kierując się ustawową zasadą ochrony interesu odbiorców, uznaje, że jednostronne zmiany wprowadzone w umowach z abonentami spółek Canal+Cyfrowy i ITI Neovision po fuzji ich platform Cyfra+ oraz n nie uwzględniły potrzeb odbiorców i społecznych oczekiwań w zakresie korzystania z pluralistycznej zawartości mediów elektronicznych.

UOKiK wszczął postępowanie ws. platformy cyfrowej nc+» UOKiK wszczął postępowanie ws. platformy cyfrowej nc+

Także prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie, mające na celu wyjaśnienie liczne skargi klientów, którzy zawarli umowy abonamentu. Krajowa Rada popiera to stanowisko i uważa, że klienci platform satelitarnych powinni mieć prawną gwarancję obowiązywania kontraktu na stałych warunkach przez cały okres trwania umowy, zaś osiąganie sukcesu gospodarczego nie może odbywać się kosztem odbiorców ani wpływać ograniczająco na realizację ich społeczno-kulturowych potrzeb.

Powodem całego zamieszania są zmiany w umowach, jakie wcześniej zostały zawarte między odbiorcami telewizji satelitarnej a telewizją n i Cyfrą+. Po fuzji klienci stanęli przed koniecznością zaakceptowania nowych pakietów, jakie oferuje nc+, albo zerwania deklaracji korzystania z odbioru kanałów TV (bez ponoszenia dodatkowych kosztów, takich jak kara finansowa czy dodatkowa prowizja). Klientom takie rozwiązanie nie przypadło do gustu i zamierzają walczyć o to, by wcześniejsze pakiety obowiązywały w dalszym ciągu i na tych samych zasadach.

Hanna Hylińska,
Redaktor Dz

Źół:
Tematy
Advertisement

dzԳٲ(5)

dodaj komentarz
chemlock
Według mnie operator wywiązał się z wymogów prawnych. Klienci n'ki dostali nowe regulaminy i cenniki. Zostali również poinformowani o możliwości rozwiązania umowy bez dodatkowych kar. Co innego zdrowy rozsądek i odrobina inteligencji. Wysyłanie tak ważnej korespondencji zwykłym listem bez możliwości potwierdzenia dostarczenia/odebrania Według mnie operator wywiązał się z wymogów prawnych. Klienci n'ki dostali nowe regulaminy i cenniki. Zostali również poinformowani o możliwości rozwiązania umowy bez dodatkowych kar. Co innego zdrowy rozsądek i odrobina inteligencji. Wysyłanie tak ważnej korespondencji zwykłym listem bez możliwości potwierdzenia dostarczenia/odebrania zakrawa o kpinę z klienta. Nie wiem kto wpadł na pomysł, że ludzie będą ochoczo płacić więcej za te same kanały. Czytałem, że parę głów (właściwych?) już poleciało. Swoją drogą ciekawe co z klientami byłej Cyfry+, ponieważ Oni larum nie podnoszą. Infolinia jest tak zatkana, że dodzwonić się nie idzie. Adres e-mail kontakt(at)ncplus.pl, według ich serwera, nie istnieje I jak tu się czegoś dowiedzieć "u źródła"?
~azaz
Człowieku, nie rozumiesz, że klient zrywając umowę płaci kary a platforma cyfrowa zrywając TĘ SAMĄ UMOWĘ nie płaci nic ! To, że jak piszesz "Zostali również poinformowani o możliwości rozwiązania umowy bez dodatkowych kar" to tylko dodatkowa kpina z klienta ! A co oni mam łaskę robią, że pozwalają rozwiązać umowę którą Człowieku, nie rozumiesz, że klient zrywając umowę płaci kary a platforma cyfrowa zrywając TĘ SAMĄ UMOWĘ nie płaci nic ! To, że jak piszesz "Zostali również poinformowani o możliwości rozwiązania umowy bez dodatkowych kar" to tylko dodatkowa kpina z klienta ! A co oni mam łaskę robią, że pozwalają rozwiązać umowę którą wcześniej sami jednostronnie zmienili. Gdyby za zerwanie umowy płacili kary takie same jak ich klienci to do takiej sytuacji jak obecnie na pewno by nie doszło ! Tylko w "dzikim kraju" umowa jest nic nie znaczącym świstkiem i można ją bez konsekwencji w każdej chwili zmienić !
chemlock odpowiada ~azaz
Dlatego oddzieliłem kwestię prawną od etycznej. Pewnie, że takie postępowanie jest kpiną z klienta, ale zgodną z prawem. Każda umowa jest tak napisana, że można ją zmienić, a jak nowa nie pasuje to trzeba rozwiązać umowę. Klient również może zmienić umowę, np. adres świadczenia usługi, ponieważ się przeprowadził. Jeśli operator w Dlatego oddzieliłem kwestię prawną od etycznej. Pewnie, że takie postępowanie jest kpiną z klienta, ale zgodną z prawem. Każda umowa jest tak napisana, że można ją zmienić, a jak nowa nie pasuje to trzeba rozwiązać umowę. Klient również może zmienić umowę, np. adres świadczenia usługi, ponieważ się przeprowadził. Jeśli operator w nowej lokalizacji nie może zapewnić jakości przekazu to może rozwiązać umowę bez naliczania kar. UOKiK i KRRiT muszą orzekać zgodnie z prawem, a to zostało wypełnione.
~Brrr odpowiada chemlock
Monopolista ma pewne dodatkowe obowiazki, nie sa one zapisane wprost w Umowie.
Stąd dzialania UOKIK .
~PrawNIK!..
umowa powinna obowiązywać do wygaśnięcia!..

ʴǷɾąԱ: Telewizja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki