Rząd przyspiesza prace nad deregulacją - na początku maja do Sejmu mają trafić kolejne projekty ustaw deregulacyjnych - zapowiedział premier Donald Tusk przed wtorkowym posiedzeniem Rady Ministrów. Przekazał również, że w Sejmie jest już projekt dotyczący przesyłu gazu.


"Będziemy pracowali tak, by już na początku maja do Sejmu trafiły projekty ustaw deregulacyjnych, tak, że to przyspieszenie jest faktem" - powiedział premier.
Szef rządu przekazał również, że do Sejmu trafił już projekt deregulacyjny powstały dzięki współpracy zespołu ds. deregulacji Rafała Brzoski. "Mogę ogłosić, że dosłownie po kilku dniach od spotkania ze stroną społeczną w Sejmie znalazł się pierwszy projekt, nieduży - dotyczący przesyłu gazu, ale deregulacyjny" - wskazał.
Dz
W czwartek podczas spotkania premiera ze stroną rządową, w którym wziął m.in. Rafał Brzoska, Donald Tusk zadeklarował, że w pierwszym etapie prac legislacyjnych powstać ma 120 projektów ustaw, które będą zmniejszały obciążenia i likwidowały bariery.
"Czasem będą to ustawy bardzo pracochłonne i skomplikowane, czasem będą po prostu unieważniać bariery” – powiedział Donald Tusk.
Szef rządu podkreślił, że planowane zmiany są największe od wejścia Polski do UE. "Tak masywnej zmiany, de facto ustrojowej – bo w wielu dziedzinach życia zmieniamy ustrój – nie było od przystąpienia Polski do UE" – dodał premier.
10 lutego br. premier Donald Tusk zaproponował prezesowi InPostu pokierowanie zespołem, który miałby przygotować propozycje deregulacyjne, a Brzoska propozycję przyjął. Tydzień później zespół opublikował pierwsze postulaty dotyczące m.in. dziewięciu zmian rozporządzeń i 14 zmian ustawowych. Brzoska niedługo później stworzył inicjatywę "SprawdzaMY", która zamierza przygotować ok. 300 propozycji w ciągu 100 dni. (PAP)
gkc/ malk/