1. oko艂o po艂owy maja decyzja s膮du o otwarciu post臋powania 2. W oparciu o decyzj臋 i wst臋pny plan podanie raportu i przywr贸cenie notowa艅 (sp贸艂ka jako przyczyn臋 nie podania raportu wskazuje brak otwarcia post臋powania a nie samo post臋powanie - jak rozumiem w zale偶no艣ci od rodzaju procesu bieg艂y wyda opini臋) 3. Do ko艅ca maja przedstawienie programu naprawczego (dla bank贸w do 20 maja) 4. W mi臋dzyczasie wdra偶anie restrukturyzacji i likwidacji Rumunii,S艂owacji oraz zamkni臋cia w RP 5. 2-3 miesi臋cy g艂osowanie uk艂adu.
Scenariusz alternatywny to brak zgody s膮du na otwarcie post臋powania restrukturyzacyjnego (w mojej ocenie mniej realny scenariusze, ale trzeba go bra膰 pod uwag臋)
Je偶eli sp贸艂ka chce by膰 wiarygodna w kontek艣cie realizacji restrukturyzacji to jeszcze przed g艂osowaniem uk艂adu musi zamkn膮膰 nierentowne sklepy tak aby nie powsta艂a sytuacja 'przeczekania' (bo tak mo偶na okre艣li膰 dotychczasowe ruchy zarz膮du, kt贸ry przespa艂 drug膮 po艂ow臋 2018 gdy chodzi o zamkni臋cia) na zasadzie mamy uklad to jeszcze nie zamykamy, poczekamy. I tego powinni dopilnowa膰 wierzyciele.
tutaj ju偶 tylko zdecydowane i szybkie ruchy a wi臋c w dniu g艂osowania konkretne liczby sklep贸w zamkni臋tych i sklep贸w rentownych a nie zapowiedzi.
200-250 market贸w i na tym ma by膰 oparty biznes Siln膮 stron膮 txm jest logistyka, system informatyczny (dzi艣 w pe艂ni funkcjonalny) i sie膰 sprzeda偶y oraz dostawc贸w i na tym mo偶na oprze膰. S艂ab膮 stron膮 nierentowne markety, niedopasowane niekt贸re lokalizacje i niedopasowane rozmiar贸wki (szeroko艣膰 asortymentu) zbyt ma艂a rotacja towaru mi臋dzy marketami (w raporcie mowa o znacznych r贸znicach rotacji towaru mi臋dzy sklepami nawet w jednym markecie towar sprzedany w kilka dni a w innym ten sam leza艂 kilka tygodni - kto za to odpowiada?, 偶e nie analizowa艂 takich spraw i nie przerzuca艂 towaru?) - wyrzuci膰 takich analityk贸w!
Tu ju偶 nic nie pomo偶e wszystko jest za p贸藕no, nie rentowne markety owszem zamyka膰 i co dalej. Rumunia by艂a z艂otym jajkiem wszystko sz艂o jak 艣wie偶e bu艂eczki fakt SK nie wysz艂o ale uczymy si臋 na b艂臋dach o co dalej.
Je偶eli zad艂u偶enie (po konwersji) zostanie odpowiednio dopasowane do skali rentownych lokalizacji to nie ma czego艣 takiego jak za p贸藕no gdy jest logistyka i jest system informatyczny, kt贸ry gdy funkcjonuje jest warty xx mln a gdyby go wystawi膰 na sprzeda偶 w ramach likwidacji nie jest warty zbyt wiele.
S膮 funkcje na kt贸rych mo偶na oprze膰, ale trzeba egzekwowa膰 na ka偶dym etapie i trzeba realnie podej艣膰 do koszt贸w w tym do konwersji zad艂u偶enia. Procesy naprawcze przewa偶nie padaj膮 wtedy gdy program naprawczy jest nierealny a przewa偶nie jest nierealny, bo wierzyciele nie przyjmuj膮 fakt贸w. (nie s膮 wstanie zaakceptowa膰 strat) Tutaj wierzyciele powinni przej膮膰 inicjatyw臋 (kontrol臋), ale w po艂膮czeniu ze zmierzeniem si臋 z faktami co mo偶e da膰 rynek zbytu.
G艂贸wne za艂o偶enie jest takie, 偶e txm to nie 380 nierentownych market贸w. Txm to ok. 250 rentownych i 130 nierentownych market贸w. Dlatego dla dostawc贸w warto艣ci膮 jest rynek zbytu poprzez 250 market贸w, ale powinni przej膮膰 inicjatyw臋 we wsp贸艂pracy z Concordi膮.
Od sp贸艂ki z pewno艣ci膮 powinny by膰 odsuni臋te i to w trybie dyscyplinarnym osoby, kt贸re by艂y odpowiedzialne za rozw贸j i otwieranie lokalizacji, bo robiono to na zasadzie 'jest grubas z kas膮 ' w domy艣le Concordia' to otwieramy byle gdzie i byle jak byle ros艂a ilo艣膰' Ci ludzie byli najwi臋kszym kosztem dla sp贸艂ki Uwa偶am, 偶e od txm powinny by膰 te偶 odsuni臋te osoby zwi膮zane z Redanem. (sam Redan powinien zosta膰 ale na zasadzie rynkowej wsp贸艂pracy natomiast zarz膮dzaj膮cy Redanem nie powinni ingerowa膰)
Zostaliby dostawcy i Concordia, sie膰 200-250 rentownych lokalizacji, wynaj臋ty profesjonalny zarz膮d, logistyka i system informatyczny (by膰 mo偶e wystarczy ale s膮 to warunki niezb臋dne)
Pierwsza sesja wypada 3 czerwca. Wiedza na temat cho膰by parametr贸w uk艂adu b臋dzie ju偶 znacz膮ca. Wa偶ne ze strony sp贸艂ki jest to jak wykorzystuj膮 obecny czas. Rynek powinien uzyska膰 odpowiedzi ile obecnie jest ju偶 wys艂anych wypowiedze艅 um贸w najmu. Kiedy konkretnie zachowany zostanie okres wypowiedze艅 (konkretne liczby).
Jest decyzja S膮du. Post臋powanie zosta艂o otwarte czyli pierwszy punkt zrealizowany. Jest on kluczowy, bo warunkuje decyzje bank贸w i wierzycieli (dostawc贸w)
Teraz czas na realizacj臋 kolejnych punkt贸w. W przypadku post臋powania Txm jest to o tyle realne, 偶e op贸藕nienie (reakcja i decyzja zarz膮du o wszcz臋ciu procesu naprawczego) nie jest zbyt d艂u偶e (w mojej ocenie przespali ok. 6 miesi臋cy co przy zdecydowanych ci臋ciach jest do nadrobienia)
Procesy naprawcze najcz臋艣ciej padaj膮 z dw贸ch powod贸w 1. bo s膮 zbyt p贸藕no z艂o偶one wnioski 2. bo warunki uk艂adu s膮 nieadekwatne do stanu finansowego
I dlatego teraz du偶o b臋dzie zale偶a艂o od wierzycieli aby realnie podeszli do warunk贸w uk艂adu. Potencja艂 jest i spokojnie mo偶na odzyska膰 70% plus wzrost warto艣ci z konwersji oraz rynek zbytu.
Wa偶ne w kontek艣cie wczorajszych inf o podatku handlowym jest to, 偶e po restrukturyzacji b臋dzie on neutralny dla Txm przez co najmniej okres trwania procesu naprawczego (mowa bodaj o 17 mln/miesi膮c kwoty wolnej od podatku)
Teraz do ko艅ca maja przedstawienie planu, ale przez ca艂y ten okres wdra偶anie a wi臋c konkretne fizyczne liczby i zamkni臋cia. (zamkni臋cia do 3 miesi臋cy powinny zosta膰 zrealizowane) Otwarcie post臋powania ma ten pozytywny wp艂yw, 偶e obecnie zarz膮d ju偶 mo偶e go realizowa膰 czyli czas do g艂osowania uk艂adu nie jest bezproduktywny/stracony.
Zgodnie z tym co zapowiadaj膮 bodaj 60 lokalizacji z ponad 70, kt贸re s膮 do zamkni臋cia w Polsce nie ma 偶adnych obwarowa艅, kar poza okresem wypowiedzenia. Jak wiemy w przypadku centr贸w handlowych by艂 to do艣膰 du偶y problem dla restrukturyzacji sieci. Id膮c w tym trybie je偶eli do tych 60 um贸w zosta艂y wys艂ane wypowiedzenia z pocz膮tkiem maja lub jeszcze w kwietniu realnie powinny zosta膰 zamkni臋te z ko艅cem lipca (ka偶de wyd艂u偶enie tego okresu mo偶na traktowa膰 jako obstrukcje i pr贸b臋 przeczekania)
Tym samym w momencie g艂osowania wi臋kszo艣膰 z planowanych zamkni臋膰 powinna by膰 ju偶 zrealizowana (b臋dzie to dow贸d na realne dzia艂ania sp贸艂ki i argument dla wierzycieli przy g艂osowaniu za uk艂adem)
Jak na tym tle wygl膮da sprawa odmowy wydania opinii przez bieg艂ego rewidenta ? tzn jakie skutki prawne nast膮pi膮 w zwi膮zku z brakiem kompletu dokument贸w prawnie wymaganych do z艂o偶enia rocznego sprawozdania finansowego ca艂ej grupy ? Brakuje do艣wiadcze艅 w tym zakresie . Przypadek i sytuacja bardzo niecz臋sto spotykana . Jaki b臋dzie dalszy terminarz i scenariusz ? Bo wygl膮da to na du偶y problem dla Zarz膮du co do zasady.
Wznowienie notowa艅 GPW wznowi obr贸t akcjami Redanu i TXM od 27 maja /wiadomosc/GPW-wznowi-obrot-akcjami-Redanu-i-TXM-od-27-maja-7676212.html
Patrz膮c na to z perspektywy niepewno艣ci jaka budowa艂a si臋 z otwarciem restrukturyzacji zawieszenie notowa艅 uspokoi艂o. I dzi艣 Txm jest krok dalej ni偶 przed zawieszeniem.
Gdy chodzi o bieg艂ego to patrz膮c na proces nie ma to wi臋kszego znaczenia. Bieg艂y zrobi艂 swoje odni贸s艂 si臋 do stanu (i on jest na tyle z艂y, 偶e sp贸艂ka bez restrukturyzacji nie jest wstanie prowadzi膰 dzia艂alno艣ci). Natomiast ca艂a reszta w r臋kach wierzycieli i akcjonariuszy.
1. Pierwszy i drugi krok zrobiony a wi臋c otwarcie procesu i wznowienie notowa艅 po przedstawieniu raport贸w. 2. Teraz rynek czeka na przedstawienie planu - powinno nast膮pi膰 do ko艅ca maja (ew. przesuw do 2 tygodni) 3. G艂osowanie uk艂adu 4. W mi臋dzyczasie wdra偶anie planu.
I takie s膮 cele oraz kolejne kroki czy si臋 udaj膮 tego dzi艣 nie wiemy ale na pewno po otwarciu post臋powania Txm jest krok dalej.
Mimo tego, 偶e kwotowo rynek akcji w tym momencie nie ma wi臋kszego znaczenia (2-3 mln akcji po 12-20 gr = 200-600 tys w stosunku do 150 mln wierzytelno艣ci) to jednak mo偶na ostatnie reakcje traktowa膰 jako barometr gdzie wida膰 wyra藕ne uspokojenie i wycofanie poda偶y. Tym samym otwarcie postanowienia restrukturyzacyjnego da艂o sporo czasu a co za tym idzie rozwi膮zania przez co mo偶na powoli planowa膰 bazuj膮c na planie, kt贸ry ma wkr贸tce pojawi膰.
Kolejnym takim pchni臋ciem b臋dzie przeg艂osowanie uk艂adu, ale ju偶 z zapowiedzi mo偶na szacowa膰 obsuw臋 w stosunku do 3 miesi臋cy ustawowych a wi臋c pewnie nie pr臋dzej ni偶 wrzesie艅, pa藕dziernik. No ale to ju偶 b臋dzie moment gdzie wierzyciele b臋d膮 mieli do艣膰 spor膮 ilo艣膰 danych (b臋dzie to okres po zamkni臋ci nierentownych market贸w)
1. aneks z bankami na finansowanie 2. plan naprawczy przesuw do 7 czerwca
Wrzesie艅 to ju偶 taki moment gdzie sp贸艂ka b臋dzie musia艂a pokaza膰 pierwsze efekty restrukturyzacji. Najbli偶szy czas (do 3 miesi臋cy) tytaniczna praca i zamykanie nierentownych market贸w
Nie oceniaj膮c nowego cz艂onka zarz膮du, bo ew. efekty b臋d膮 lub nie b臋d膮 to jednak pozytywny jest sam fakt dokoptowania, bo interpretuj臋 to jako uznanie swoich b艂臋dow,, wzi臋cie za nie odpowiedzialno艣ci a samo dokoptowania mo偶na uzna膰 jako uczenie si臋 na b艂臋dach poprzez poszerzenie kompetencji. Czy nowy cz艂onek wprowadzi now膮 jako艣膰 poka偶e przysz艂o艣膰, ale samo posuniecie swiadczy o wielowarstwowym do restrukturyzacji poprzez uzupe艂nianie dotychczasowych s艂abych punktow a takim z pewno艣ci膮 by艂o zarz膮dzanie.
Bez urazy , ale Pan w tym zarz膮dzie lub ja w tym zarz膮dzie , efekt by艂by (b臋dzie) taki sam ... Jest tam ju偶 p.Agnieszka , plus decyzje Redana (Wi艣niewski,Kruszy艅ski) i co si臋 ma zmieni膰 ????????
Czas poka偶e. P贸ki co jest pozytywne info o utrzymaniu finansowania. Czas do 20 wrze艣nia jest du偶ym kredytem zaufania. W tym okresie b臋d膮 musieli pokaza膰 pierwsze efekty.
Odno艣nie splitu 1:50 odb臋dzie si臋 poprzez obni偶enie nomina艂u, ale bez obni偶enia kapita艂u a wi臋c dla dotychczasowych akcjonariuszy b臋dzie neutralny z racji, 偶e ka偶dy b臋dzie mia艂 *50 akcji
Aktualne wyniki za 1 KW fatalne !!!!Stanowisko Zarz膮du juz dzisiaj zgodne z bieg艂ym rewidentem dot mozliowosci kontynuacji dzia艂alno艣ci gospodarczej . To moim zdaniem ostatnie s艂owo tego Zarz膮du . No chyba ze wujek Concordia sypnie 35 mln na zbilansowanie ujemnego wyniku. Z cv nie wynik zeby to byli idio....
Nie ma znaczenia , czy id-ta , czy nie . Nie jego pieni膮dze .......... To zreszt膮 nie ma ju偶 znaczenia ( tzn.dla nich ma), czy kto艣 to dofinansuje . Wrzuci膰 tam z 50 baniek , to im ledwie na p贸艂 roku wystarczy , na zabaw臋 oczywista . Taka sp贸艂a , szukaj膮ca dooko艂a naiwnych lub nienaiwnych ...Split podobno maj膮 robi膰 50:1 , wiecie ,co b臋dzie po p贸艂 roku ? Akcje po 10 groszy .... Ich model ekonomiczny nie pozwala na normalne funkcjonowanie ( zarabianie) i ju偶 !!!
Na ten moment Txm nie dostanie 偶adnych pieni臋dzy p贸ki nie poka偶e efekt贸w restrukturyzacji i w przeciwie艅stwie do g艂os贸w na forum uwa偶am to za atut, bo oznacza realne dzia艂anie. Przy czym trzeba pami臋ta膰, ze przy utrzymaniu skali obecnego finansowania z bank贸w oraz obecnych zapas贸w przy sieci mniejszej o 130 market贸w (licz膮c z zagranic膮) finansowanie nie jest potrzebne.
Tutaj trzeba poprawy zarz膮dzania i zamkni臋cia nierentownych market贸w a nast臋pnie oparcie (zatowarowanie) biznesu na rentownych lokalizacjach co w po艂aczeniu z dobrze rozwni臋t膮 logistyk膮 Txm i systemem informatycznym (funkcjonalnym) jak najbardziej mo偶e da膰 efekt.
W tym segmencie brak finans贸w na marketing nie jest najistotniejszy. Dopiero po przedstawieniu planu i po wdro偶eniu a wi臋c nie pr臋dzej ni偶 6 miesi臋cy mo偶na my艣le膰 o jakimkolwiek dolewaniu got贸wki. Tym samym dzi艣 wyczekujemy na plan oraz jego konsekwentne realizowanie (bez unik贸w i bez przeczekiwania gdy chodzi o zamkni臋cia)
Panie "spek" . Pana wywody s膮 s艂uszne i prawid艂owe , ale one dotycz膮 dzia艂ania NORMALNEJ sp贸艂ki . TA NIE JEST NORMALNA !!!! Tutaj wszystko si臋 b臋dzie dzia艂o inaczej ....
dok艂adnie ; tak偶e nie popieram tych wywod贸w ; ta sp贸艂ka co jedynie posiada to kilkadziesi膮t milion贸w 艣rodk贸w obrotowych w postaci ...... ubra艅!!!! jakby to by艂o z艂oto albo diamenty to ok Ale to s膮 chi艅skie ubranka kt贸ych "spieni臋偶enie " nie b臋dzie 艂atwe a ... wr臋cz niemo偶lwe min w warto艣膰 ksi臋gowej ich zakupu ; Bez finansowania w nowe zakupy i koszty bie偶膮ce poci膮gn膮 g贸ra 2-3 mce... na tyle wystarczy z tych 艣rodk贸w obrotowych tak偶e banki musz膮 sypa膰 teraz mocniej
P贸ki co 1. wyd艂u偶a si臋 termin przedstawienia planu 2. Sp贸艂ka nie poda艂a informacji o sprzedazy i wielko艣ci sieci za maj - niewolno takich podstawowych b艂臋d贸w robi膰, bo co do zasady zawsze korzystniejsze s膮 s艂abe informacje ni偶 ukrywanie czego艣 pod dywan
Nie wiem kto podsun膮艂 zarz膮dowi pomys艂 aby zaprzesta膰 przedstawianie miesi臋cznej sprzedazy, ale trzeba to natychmiast zmieni膰 i wr贸ci膰 do raport贸w miesi臋cznych. (takie podej艣cie jak teraz jest po prostu nieuczciwe, nier贸wne traktowanie inwestor贸w i nier贸wny dost臋p do informacji) Je偶eli txm chce wychodzi膰 naprzeciw inwestorom w tym wierzycielom to musi gra膰 fair a niepodawanie informacji o sprzeda偶y miesi臋cznej jest strza艂em we w艂asn膮 stop臋. Tym samym jak tylo najszybciej si臋 da Txm powinien przedstawi膰 wyniki sprzeda偶y za maj wraz z liczb膮 funkcjonuj膮cych sklep贸w (tak jak dzi艣 wierzyciele i uczestnicy rynku nie wiedz膮 w jakim momencie jest restrukturyzacja a przy takim podej艣ciu jest ma艂o realne by zag艂osowali za uk艂adem - tylko jasne i pe艂ne przedstawienie fakt贸w pozwoli na decyzje)
Podchodz膮c nieuczciwie do uczestnik贸w rynku w tym do wierzycieli nie mo偶na sugerowa膰 i zwraca膰 si臋 do nich jednocze艣nie o wsparcie restrukturyzacji! Nie ma w tym sp贸jno艣ci! Uczestnicy rynku maj膮 by膰 cz臋艣ci膮 restrukturyzacji a wi臋c ich wiedza musi by膰 pe艂na dlatego trzeba przywr贸ci膰 raporty o miesi臋cznej sprzeda偶y wraz z liczb膮 sklep贸w i metra偶em.
Droga fa艂szu, arogancji i ukrywania jest drog膮 donik膮d i 艣wiadczy o amatorskim podej艣ciu zarz膮du. Sp贸艂ka ma w tym momencie postawi膰 na jasny i prosty przekaz! A takim jest 1. Przedstawienie planu - wraz z mocnymi stronami sp贸艂ki 2. Bie偶膮ce (miesi臋czne) informacje o sprzeda偶y i wielko艣ci sieci
Dziwi mnie to, 偶e profesjonalni mened偶erowie pope艂niaj膮 tak podstawowe b艂臋dy!!! Przy takim podej艣ciu b臋dzie tak jak dotychczas a wi臋c 'zarz膮d wie' a niestety w wynikach p贸藕niej okazuje si臋, 偶e zarz膮dzanie by艂o jednym z najs艂abszych punkt贸w Txm. (tutaj te偶 zwrot do Concordii, kt贸ra powinna podnosi膰 standardy tak by nie powstawa艂o wrazenie, 偶e brak jest zainteresowania pieni臋dzmi swoich klient贸w? )
Je偶eli klienci Concordii dowiedz膮 si臋, 偶e ukrywane s膮 podstawowe informacje w sp贸艂ce w kt贸rej ulokowano pieni膮dze to raczej nie najlepszy sygna艂?
W pierwszej fazie wierzyciele i akcjonariusze powinni s艂a膰 ponaglenie do zarz膮du sp贸艂ki aby przywr贸ci艂 raporty miesi臋cznej sprzeda偶y. Je偶eli to nie wystarczy to takie uprawnienia ma nadzorca s膮dowy i trzeba si臋 kierowa膰 do niego (cho膰by drog膮 mailow膮)
W ostatecznym kroku trzeba pisa膰 do centrali Concordii z podkre艣leniem braku przejrzysto艣ci a to jest przecie偶 priorytet w sp贸艂ce kt贸ra ma odbudowa膰 zaufanie do rynk贸w. Inwestorzy Concordii w tej sytuacji mog膮 mie膰 odczucia, 偶e kto艣 przed nimi co艣 ukrywa (lub co najmniej nie traktuje powa偶ne) zw艂aszcza, 偶e nie ma dost臋pu do informacji a duzi inwestorzy wiedz膮, 偶e najlepszymi sygna艂ami s膮 mali uczestnicy rynku i tylko gdy mali uczestnicy rynku maj膮 dost臋p do informacji b臋d膮 mieli pewno艣膰 co do przejrzysto艣ci ale te偶 co do nastroj贸w.
Pewnie dlatego, 偶e s膮 poni偶ej oczekiwa艅, ale sam fakt niepodania dzia艂a du偶o bardziej niekorzystnie cho膰by w艂a艣nie przez takie 'spekulacje', domys艂y. Informacja o sprzeda偶y miesi臋cznej powinna by膰 podawana niezale偶nie od wyniku a d艂ugofalowo b臋dzie to odebrane pozytywnie nawet mimo tego, 偶e wynik jest s艂aby. (uczestnicy rynku stwierdz膮, 偶e nic si臋 przed nimi nie ukrywa co pozwoli im na 艣wiadome decyzje) W tej sytuacji trudno jest oczekiwa膰 by kto艣 g艂osowa艂 bez oparcia w faktach y i bie偶膮cych informacjach.
Sam zarz膮d niech sobie odpowie Czy warto opiera膰 proces na domys艂ach? (w tym forumowych)? czy na faktach informacjach p艂yn膮cych ze sp贸艂ki jak cho膰by sprzeda偶 miesi臋czna?
Niezale偶nie od powy偶szego najwa偶niejszym dokumentem na ten moment b臋dzie plan naprawczy. W przypadku txm nie ma to by膰 papier dla papieru a konkretne rozwi膮zane za kt贸re sp贸艂ka zap艂aci bodaj 1.5 mln z艂. Je偶eli plan b臋dzie w odniesieniu do sytuacji txm to uczestnicy rynku b臋d膮 mieli odniesienie w poszczeg贸lnych okresach.
Przypomn臋 raz jeszcze mocne strony txm 1. logistyka 2. funkcjonalny system informatyczny, kt贸ry ju偶 wdro偶ony jest warty co najmniej kilka mln. 3. sie膰 rentownych market贸w co najmniej 200 4. utrzymanie finansowania
I to s膮 wystarczaj膮ce elementy. Tak funkcjonuje konkurencja i sobie radzi. Nic 飞颈臋肠别箩 nie jest potrzebne poza dobrym zarz膮dzaniem. Txm ma wszystkie warunki by funkcjonowa膰 i konkurowa膰.
S膮 wyniki za maj. Bardzo dobry ruch. Tak na marginesie okaza艂o si臋, 偶e s膮 lepsze ni偶 'domys艂y' (22% spadku przy 13% spadku powierzchni przy czym cz臋艣膰 funkcjonuje i tak tylko statystycznie, bo id膮 do zamkni臋cia a wi臋c spadek realny powierzchni jest wi臋kszy)
Tylko poprzez komunikacj臋 i uczciwe podej艣cie do rynku (tak jak jest obecnie) 1. Raporty kwartalne (w nich dane finansowe) 2. Wyniki sprzeda偶y miesi臋cznej (informacje bie偶膮ce daj膮ce odniesienie co do realizacji restrukturyzacji) 3. Plan naprawczy
Przy takim dost臋pie do informacji ka偶dy b臋dzie m贸g艂 powiedzie膰, 偶e podejmuje decyzj臋 艣wiadomie. Jasne i proste komunikaty informuj膮ce o tym na jakim etapie jest restrukturyzacja w po艂膮czeniu celami (planem naprawczym - w tym emisja zamienna na akcje) jest drog膮 w艂a艣ciw膮 - bo ludzie potrafi膮 przegrywa膰 ale b臋d膮 ocenia膰 czy gra by艂a fair - tak jak teraz jest ok (gdy chodzi o dost臋p do informacji)
maj do maja, ale ok. Z moich wylicze艅 wynika, 偶e przy obecnej sieci w Polsce na poziomie 309 market贸w (patrz strona txm) i realnie niefunkcjonuj膮cej ju偶 zagranicy spadek sieci jest na poziomie 15% wy偶szym ni偶 statystycznie z tej dzisiejsze informacji (to b臋dzie p艂ynne a dzi艣 i przed najbli偶sze jeszcze 2-3 miesi膮ce statystycznie sie膰 b臋dzie wi臋ksza ni偶 realna) - zagranica ju偶 realnie nie funkcjonuje a statystykach o wielko艣ci sieci jest uwzgl臋dniana - tak samo cz臋艣膰 sieci w RP kt贸ra jest przygotowana pod zamkni臋cia
W ka偶dym razie czekamy w pierwszym momencie jak krzywa spadku sieci dogodni krzyw膮 spadku sprzeda偶y i to powinien by膰 moment zwrotny. Z dzisiejszej informacji wynika 80 zamkni臋膰 w Polsce a wi臋c gdy liczyc od 309 daje to ok. 240 market贸w a wi臋c jest na czym si臋 oprze膰. I w pocz膮tkowej fazie ten spadek sprzeda偶y b臋dzie wyprzedza艂 zamkni臋cia ale po kilku miesi膮cach spadek sprzedazy wyp艂aszczy si臋 a spadek sieci przyspieszy i przetnie. (i to b臋dzie taki moment gdy b臋dzie musia艂a zadzia艂a膰 komplementarno艣膰, uzupe艂nienie zapas贸w oraz rotacja towaru).
TS i Txm to inni dostawcy, I w przypadku Txm to dostawcy stan膮 si臋 wi臋kszo艣ciowymi akcjonariuszami i to oni musz膮 kontrolowa膰 i zatrudnia膰 profesjonalny zarz膮d. W drugiej fazie po g艂osowaniu uk艂adu 艣rodek ci臋偶ko艣ci opr贸cz dostawc贸w powinien przesun膮膰 si臋 te偶 na Concordi臋 (dokapitalizowanie lub inwestor). W tym momencie Txm musi si臋 przygotowa膰 do wyprawki szkolnej na sierpie艅, wrzesie艅, bo b臋dzie to moment zwrotny (ju偶 zrestrukturyzwana sie膰 a przed decyzjami bank贸w i wierzycielami). Moment na restrukturyzacje jest dobry (okres wyprawek szkolnych) st膮d wiarygodno艣膰 restrukturyzacji b臋dzie wiarygodna (nie b臋dzie miejsca na wym贸wki typu 'pogoda') Czy to si臋 uda zobaczymy, ale jest wiele sk艂adowych i sporo dobrej woli aby tak by艂o.
tym samym kluczem jest 1. profesjonalizm 2. przesuwanie 艣rodka ci臋偶ko艣ci na dostawc贸w i Concordi臋 (w d艂u偶szej perspektywie inwestora)