W kwietniu spółka przeprowadziła ofertę publiczną akcji o łącznej wartości 3 mln ł. Środki miały zostać przeznaczone na rozbudowę kanałów sprzedaży, akwizycje i rozszerzenie oferty m.in. o produkty związane z magazynowaniem energii.
Spółka w trzecim kwartale wypracowała 3 mln ł przychodów ze sprzedaży wobec 1,1 mln ł w analogicznym okresie ubiegłego roku. Zysk EBIT i netto w okresie lipiec–wrzesień br. to 0,2 mln ł wobec 0,1 mln ł rok wcześniej.
W tym roku firma podpisała 47 umów o łącznej wartości 9,4 mln ł (dotyczące działalności projektowej i PV). Równocześnie spółka prowadzi rozmowy dotyczące kolejnych kontraktów.
Aktualny backlog na pozostałą część IV kwartału oraz na 2022 rok to ok. 10 mln ł.
Jak podano w komunikacie, spółka w ostatnich kwartałach rozbudowała kanały i modele sprzedaży. Prowadzi rozmowy z potencjalnymi podmiotami do przejęcia. Przewidywany zakres współpracy z podmiotami obejmuje wspólne realizacje zamówień, współpracę przy realizacji pojedynczych zleceń, synergie kompetencji projektowych, wykorzystanie relacji biznesowych itd.
"Istotną przewagą konkurencyjną naszej spółki na rynku OZE jest niska wrażliwość na potencjalnie negatywne zmiany legislacyjne, które mogą niekorzystnie wpłynąć na rynek prosumenta w 2022 roku. W Zeneris skupiamy się na klientach z sektora MSP oraz instytucjonalnych (samorządy, administracja publiczna), którzy w kontekście rosnących cen energii pochodzącej z konwencjonalnych źródeł poszukują alternatywnych rozwiązań" - powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, prezes Mariusz Kostrzewa.
Zeneris Projekty to dostawca kompleksowych usług z zakresu instalacji fotowoltaicznych i hydroenergetycznych. Dotychczas firma zrealizowała niemal 300 projektów hydro- i fotowoltaicznych. (PAP Biznes)
pel/ seb/ osz/